Ile kosztuje wybielanie zębów?

2

Każdy człowiek pragnie pochwalić się pięknym i przede wszystkim białym uśmiechem. Jednak wiele czynników wpływa na to, że z czasem kolor naszych zębów znacznie odbiega od koloru białego. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

U stomatologa.

Zęby można wybielić między innymi przy pomocy lasera. W takim przypadku na zęby nakłada się żel z nadtlenkiem wodoru. Później substancję czynną aktywuje się za pomocą lasera diodowego. Taki zabieg trwała około 30 minut i daje najlepsze efekty, ponieważ zęby zostają wybielone nawet o kilka odcieni. Jest to jednak dość duża inwestycja, ponieważ koszt laserowego wybielania waha się od 600 do nawet 2000 tysięcy złotych.

Podobnie pod względem cenowym kształtuje się wybielanie przy pomocy lampy. W tym wypadku także korzysta się z żelu z nadtlenkiem wodoru, a następnie zimne światło produkowane przez lampę, aktywuje substancję. W tym wypadku zabieg może trwać nawet godzinę.

Nakładki wybielające.

Nieco innym sposobem jest wybielanie zębów przy pomocy nakładek. Pierwsza wizyta to pobranie odcisku zębów. Następnie na jego podstawie przygotowuje się specjalne nakładki, które zawierają oczywiście preparat wybielający. W tym wypadku proces wybielania trwa znacznie dłużej, ponieważ przez około dwa tygodnie pacjent jest zobowiązany nosić dane nakładki. Oczywiście nie musi tego robić cały czas, a jedynie przez kilka godzin dziennie. Można je zakładać, chociażby na noc. Zabieg ten jest znacznie wydłużony w czasie, ale jego koszt jest niższy. Tutaj cena waha się od 400 do 800 złotych.

Nie tylko ładne zęby wpływają na naszą urodę.

Oczywiście nie tylko wygląd uzębienia, ma wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Warto pomyśleć także o zastosowaniu innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej obejmujących zarówno twarz, jak i ciało. Dziś bardzo popularne jest stosowanie kwasów złuszczających na twarz, korzystanie z mezoterapii czy też mikro dermabrazji. Warto również pomyśleć o laserowym zamykaniu naczynek, jeśli na naszej skórze występuje taki problem. Jeśli natomiast chodzi o ciało, najpopularniejszym obecnie zabiegiem jest depilacja laserowa. Daje ona trwały efekt gładkiej i pozbawionej owłosienia skóry. Choć wygląd zębów jest niezmiernie ważny, warto pomyśleć także o innych zabiegach, które mogą wpłynąć na całokształt naszego wizerunku.

2 thoughts on “Ile kosztuje wybielanie zębów?

  1. Ja jednak jestem za wybielaniem zębów u stomatologa. W każdym gabinecie jest tego typu usługa. Na Śląsku jednym z polecanych gabinetów to smigiel.net i w ofercie mają nie tylko wybielanie, ale i licówki oraz w najgorszym wypadku implanty. Bo jednak ładny uśmiech jest ważny.

  2. Są też domowe sposoby wybielania zębów, ale opinie są różne. Część z nich niszczy szkliwo. Przynajmniej taką informację udzieliła mi moja dentystka z tendent-stomatologia.pl. I jednak może warto udać się do gabinetu, by zębów nie zniszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *