Ćwiczenia przy drabince gimnastycznej

3
gimnastyka

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Regularny wysiłek pozwala spalić zbędne kalorie, wysmuklić sylwetkę, poprawić kondycję oraz zapobiegać wielu chorobom. Trzy półgodzinne treningi w tygodniu po krótkim czasie przyniosą widoczne gołym okiem pozytywne efekty zdrowotne. Jeżeli nie mamy czasu ani zapału do wizyt na siłowni czy trenowania pod gołym niebem, doskonałym rozwiązaniem będą ćwiczenia przy drabince gimnastycznej, zainstalowanej we własnym domu.

Zalety ćwiczeń przy drabince gimnastycznej

Trening przy drabince gimnastycznej wzmacnia prawie wszystkie partie mięśni oraz stawy, wpływając również na wydolność organizmu. Stanowi doskonałą formę rozgrzewki, kształtując gibkość ciała. Drabinka jest sprzętem stabilnym, zajmującym niewiele miejsca, a jednocześnie umożliwiającym wykonywanie wszechstronnych ćwiczeń – rozciągających, wzmacniających i korekcyjnych. Pomaga ona wypracować duży zakres ruchu w stawach, wzmocnić siłę i rozciągnięcie mięśni, oraz poprawić postawę ciała. Przy drabince gimnastycznej można wykonywać zarówno proste, podstawowe ćwiczenia, jak i bardziej skomplikowane treningi.

Trening personalny Kielce – anatomiaruchu.com

Przykładowe ćwiczenia z użyciem drabinki gimnastycznej

Drabinka gimnastyczna umożliwia prowadzenie nieskomplikowanych, samodzielnych ćwiczeń w domowym zaciszu. Jednym z podstawowych układów jest półzwis. Wystarczy stanąć tyłem do szczebelków, uchwycić się drążka i podciągnąć kolana, odrywając stopy od ziemi. Ćwiczenie to rozciąga kręgosłup, wzmacnia dłonie, stawy łokciowe i mięśnie rąk.

Innym polecanym treningiem są ćwiczenia na jednej nodze. Wkładając wybraną stopę pomiędzy szczeble na wysokości biodra, wykonujemy skłony w stronę nogi opartej o drabinkę. Ten układ wzmocni zarówno nasze uda, jak i mięśnie pleców.

Wszechstronne zastosowanie i modele drabinek gimnastycznych

Drabinki gimnastyczne to przyrządy dedykowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ułatwiają wykonywanie rozgrzewki i ćwiczeń o różnym stopniu skomplikowania. Korzystając z drabinki, można trenować podciąganie, rozciąganie się, zwisy, brzuszki, czy przysiady.

Zależnie od naszych potrzeb lub możliwości fizycznych, możemy zdecydować się na różne modele drabinek. Dla amatorów zaczynających ćwiczenia odpowiednia będzie prosta, podstawowa drabinka gimnastyczna. Dla bardziej wprawnych osób dobrym pomysłem będzie zakup modelu wyposażonego w dodatkowe drążki, liny, trapezy czy ławeczkę do podnoszenia sztang.

Domowe ćwiczenia przy drabince gimnastycznej są ciekawym i przyjemnym sposobem na aktywność fizyczną. Wyrabiają poprawną postawę, wzmacniają i hartują organizm oraz poprawiają samopoczucie, bez konieczności wychodzenia z domu.

3 thoughts on “Ćwiczenia przy drabince gimnastycznej

  1. Drabinka gimnastyczna od dawna jest nam znana, ale wcześniej można było ja spotkać w szkołach. Obecnie taką drabinkę można posiadać również w domu. Ale nie ważne jest to jakie i przy czym ćwiczenia wykonujemy, a to, że w ogóle ćwiczymy.

  2. Obecnie taką drabinkę można mieć w domu. A to daje wiele możliwości. Można przy niej wykonywać ćwiczenia rozciągające, które mają pozytywny wpływ na nasz kręgosłup. Szczególnie jeśli mam pracę siedzącą.

  3. Ćwiczenia na drabince gimnastyczne są konieczne dla zdrowia. Głównie dla naszego kręgosłupa. Ponieważ można na niej wykonywać ćwiczenia rozciągające. Posiadać warto taką drabinkę. Warto też posiadać poduszkę ortopedyczną. Która również ma wpływ na nasz kręgosłup. Na e-poduszki.pl/poduszki-ortopedyczne-z-pianki-memory-c11 jest dostępna spora oferta na takie poduszki właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *