Inhalator, termometr bezdotykowy. Urządzenia medyczne, które warto posiadać.

2
domowa apteczka

Większości z nas urządzenia medyczne kojarzą się ze specjalistycznym sprzętem znajdującym się w szpitalach. Jednakże wiele prostych i podstawowych urządzeń medycznych powinno stanowić niezbędne wyposażenie naszej domowej apteczki. To właśnie dzięki nim możemy szybko zdiagnozować niepokojące objawy i być może zapobiec zagrożeniu. Jakie urządzenia medyczne warto zatem posiadać w swoim mieszkaniu?

Podstawowe urządzenia medyczne w Twoim domu

Nasze domowe apteczki z całą pewnością bogate są w rozmaite leki na wszelkiego rodzaju bóle, liczne maści, kremy, plastry, witaminy oraz suplementy. Niestety jednak większość osób, o ile nie doskwierają im określone dolegliwości, nie zawsze zwraca uwagę na podstawowe urządzenia medyczne, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkania. Sprawdźmy zatem jakich sprzętów medycznych nie powinno zabraknąć w naszych domach.

Termometr bezdotykowy

Większość z nas pamięta jeszcze klasyczne termometry rtęciowe, które następnie zostały zastąpione przez termometry elektryczne. Obecnie natomiast dużą popularnością cieszą się termometry bezdotykowe, stanowiące podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki. O zaletach termometru bezdotykowego przekonali się z pewnością rodzice małych dzieci u których mierzenie temperatury zwykłym termometrem często bywa problematyczne. Termometr bezdotykowy działa bowiem na podczerwień, co wiąże się z uzyskaniem dokładnego i szybkiego pomiaru bez dotykania ciała! Warto zainteresować się także modelami wyposażonymi w alarm gorączki oraz możliwość zapisania kilku ostatnich temperatur.

Inhalator

Katar, zatkany nos czy bolące zatoki to dolegliwości z którymi parę razy w roku mierzy się każdy z nas. Przy leczeniu chorób układu oddechowego nie od dziś stosuje się inhalacje. Można wykonywać je w tradycyjny sposób lub też przy użyciu specjalnego urządzenia- inhalatora. Inhalator to niewielkich rozmiarów sprzęt, który działa skuteczniej niż przyjmowanie tabletek czy syropów. Ma on za zadanie generowanie aerozolu (gazu) w którym zawieszone są cząsteczki ciał stałych w formie proszku lub też ciecze zawierające lek. Osoba chora podczas wykonywania wdechu wprowadza określony lek bezpośrednio do miejsca w którym występuje stan chorobowy.

Ciśnieniomierz

O ciśnieniomierzu pamiętają wszystkie osoby, które borykają się ze zbyt wysokim lub niskim ciśnieniem. Jednakże to urządzenie medyczne powinno znaleźć się w apteczce każdego z nas. Prowadzenie regularnej kontroli ciśnienia w domu może umożliwić dokonanie wczesnej diagnozy na podstawie niepokojących nas objawów. Obecnie dostępne na rynku są ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne. Pierwsze z nich lepiej sprawdzą się u osób młodym bez miażdżycy naczyń krwionośnych. Wprawdzie jest to model łatwiejszy w obsłudze, jednak wybierając go należy zachować ostrożność, ponieważ wykonywane pomiary nie zawsze mogą okazać się precyzyjne. Dlatego też osobom mającym problemy z ciśnieniem oraz układem krążenia zaleca się ciśnieniomierze naramienne.

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego Inhalujemy.pl

2 thoughts on “Inhalator, termometr bezdotykowy. Urządzenia medyczne, które warto posiadać.

  1. Nie tylko urządzenia medyczne domowego użytku warto posiadać. Dobry pomysł na inwestycje to także nawilżacz lub oczyszczacz powietrza. Dzięki tym urządzeniom wszyscy domownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem.

  2. Brakuje tu również informacji na temat urządzenia, jakim jest oczyszczacz powietrza. Nie jest to typowe urządzenie medyczne, ale oczyszcza pomaga w alergiach, dba o dobrą jakość powietrza w naszych domach i niweluje bakterie oraz zarazki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *