Jak działa poradnia psychologiczna online?

0
psycholog online

Zdrowa psychika to niezwykle istotny aspekt życia każdego człowieka. Poznanie własnego wnętrza potrafi zupełnie zmienić sposób postrzegania samego siebie, innych ludzi oraz całego otaczającego nas świata. Zasięgnięcie porady psychologa nie powinno być kojarzone z czymś wstydliwym, jeśli tylko odczuwasz taką potrzebę, możesz zdecydować się na konsultacje psychologiczne online w serwisie porozmawiajmyonline.pl.

Prawie jak na żywo

Poradnia psychologiczna online może w znakomity sposób odwzorowywać tradycyjne spotkania z psychologiem. Jedyne czego potrzebujesz do spotkania online to dostęp do Internetu oraz telefon, tablet, laptop, czy też komputer. Porady psychologiczne online są udzielane zazwyczaj przy pomocy kamery, tak aby uczestnicy mogli się widzieć, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Jednakże włączenie kamery nie jest elementem obowiązkowym, są przypadki, w których psycholodzy wyrażają zgodę na udział w terapii bez użycia tego urządzenia. Psychologowie online udzielają porad nawet za pomocą chatu. 

Czas to pieniądz

W dzisiejszych czasach brakuje nam czasu na wiele rzeczy, a szczególnie na odpoczynek. Spotkanie z psychologiem może zniechęcać głównie dlatego, iż jest to kolejny „obowiązek”, któremu musisz poświęcić czas – dojechać do wyznaczonego miejsca, przygotować się na ewentualne czekanie na spotkanie, powrót z poradni. Korzystając z usług poradni psychologicznej online, możesz wiele czasu zaoszczędzić, ponieważ wszystko wykonujesz z wybranego przez siebie miejsca. Tym miejscem może być przykładowo ukochany fotel w salonie, czy też wygodne łóżko w sypialni. 

Idealna forma dla nieśmiałych

Wiele osób rezygnuje z pomocy psychologa, ponieważ uznaje to za coś wstydliwego. Psycholog online może być tutaj idealnym rozwiązaniem, ponieważ nawiązanie kontaktu z osobą przez Internet jest zdecydowanie łatwiejsze. Wybierasz dogodny dla siebie termin, opłacasz sesję z psychologiem i łączysz się przy pomocy wybranego przez siebie urządzenia. Banalnie proste, a jeśli zdecydujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy na konsultację, czy też po prostu coś Ci wypadnie, wystarczy, że 24h przed umówioną wizytą, anulujesz ją i wówczas odzyskasz wydane środki. 

Bezpieczeństwo

Psychologowie online zawsze dbają o to, abyś czuł się komfortowo. Rozmowy z psychologiem nie są nagrywane ani zapisywane, a podane przez Ciebie dane są całkowicie bezpieczne. Co więcej, każdego psychologa online obowiązuje tajemnica zawodowa, dzięki czemu możesz być pewny, iż żadna osoba postronna nie dowie się o treści twoich rozmów z psychologiem online. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy  psycholog poweźmie informację na temat zagrożenia zdrowia lub życia klienta, wówczas jest on uprawniony do poinformowania odpowiednich służb. 

Wybór psychologa

Nawiązanie odpowiedniej więzi z psychologiem jest niezwykle ważne, od tego mogą zależeć postępy klienta. Właśnie dlatego, poradnie psychologiczne online za pomocą specjalistycznego formularza pomagają dobrać psychologa, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Nie musisz się nawet rejestrować na stronie, aby mieć możliwość zarezerwowania wizyty u wybranego psychologa online. 

Skuteczność terapii

Psycholodzy online to tacy sami psycholodzy jak w tradycyjnych poradniach psychologicznych. Skuteczność terapii online nie odbiega poziomem od klasycznej formy, a zawiera ogrom udogodnień dla klienta. Skorzystanie z usług psychologa online jest bardzo proste, a może pomóc Ci uporać się z najtrudniejszymi zagwozdkami natury psychologicznej. Warto zawsze pamiętać o tym, że zdrowie psychiczne ma znaczący wpływ na ogólną jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *