Inhalator, termometr bezdotykowy. Urządzenia medyczne, które warto posiadać.

domowa apteczka

Większości z nas urządzenia medyczne kojarzą się ze specjalistycznym sprzętem znajdującym się w szpitalach. Jednakże wiele prostych i podstawowych urządzeń medycznych powinno stanowić niezbędne wyposażenie naszej domowej apteczki. To właśnie dzięki nim możemy szybko zdiagnozować niepokojące objawy i być może zapobiec zagrożeniu. Jakie urządzenia medyczne warto zatem posiadać w swoim mieszkaniu?

Podstawowe urządzenia medyczne w Twoim domu

Nasze domowe apteczki z całą pewnością bogate są w rozmaite leki na wszelkiego rodzaju bóle, liczne maści, kremy, plastry, witaminy oraz suplementy. Niestety jednak większość osób, o ile nie doskwierają im określone dolegliwości, nie zawsze zwraca uwagę na podstawowe urządzenia medyczne, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkania. Sprawdźmy zatem jakich sprzętów medycznych nie powinno zabraknąć w naszych domach.

Termometr bezdotykowy

Większość z nas pamięta jeszcze klasyczne termometry rtęciowe, które następnie zostały zastąpione przez termometry elektryczne. Obecnie natomiast dużą popularnością cieszą się termometry bezdotykowe, stanowiące podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki. O zaletach termometru bezdotykowego przekonali się z pewnością rodzice małych dzieci u których mierzenie temperatury zwykłym termometrem często bywa problematyczne. Termometr bezdotykowy działa bowiem na podczerwień, co wiąże się z uzyskaniem dokładnego i szybkiego pomiaru bez dotykania ciała! Warto zainteresować się także modelami wyposażonymi w alarm gorączki oraz możliwość zapisania kilku ostatnich temperatur.

Inhalator

Katar, zatkany nos czy bolące zatoki to dolegliwości z którymi parę razy w roku mierzy się każdy z nas. Przy leczeniu chorób układu oddechowego nie od dziś stosuje się inhalacje. Można wykonywać je w tradycyjny sposób lub też przy użyciu specjalnego urządzenia- inhalatora. Inhalator to niewielkich rozmiarów sprzęt, który działa skuteczniej niż przyjmowanie tabletek czy syropów. Ma on za zadanie generowanie aerozolu (gazu) w którym zawieszone są cząsteczki ciał stałych w formie proszku lub też ciecze zawierające lek. Osoba chora podczas wykonywania wdechu wprowadza określony lek bezpośrednio do miejsca w którym występuje stan chorobowy.

Ciśnieniomierz

O ciśnieniomierzu pamiętają wszystkie osoby, które borykają się ze zbyt wysokim lub niskim ciśnieniem. Jednakże te urządzenie medyczne powinno znaleźć się w apteczce każdego z nas. Prowadzenie regularnej kontroli ciśnienia w domu może umożliwić dokonanie wczesnej diagnozy na podstawie niepokojących nas objawów. Obecnie dostępne na rynku są ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne. Pierwsze z nich lepiej sprawdzą się u osób młodym bez miażdżycy naczyń krwionośnych. Wprawdzie jest to model łatwiejszy w obsłudze, jednak wybierając go należy zachować ostrożność, ponieważ wykonywane pomiary nie zawsze mogą okazać się precyzyjne. Dlatego też osobom mającym problemy z ciśnieniem oraz układem krążenia zaleca się ciśnieniomierze naramienne.

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego Inhalujemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *