Rozmowa z psychologiem online – dobry sposób na szybką pomoc

0
pomoc psychologa

Pomoc psychologiczna online – https://www.mywayclinic.online/pl wbrew pozorom nie jest zjawiskiem całkiem nowym – pierwsze próby świadczenia usług tego rodzaju były już podejmowane pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, w związku z tym zgromadzone przez lata doświadczenia pozwoliły zoptymalizować taki rodzaj oddziaływania, a ich skuteczność i łatwa dostępność napawają optymizmem co do podobnych praktyk pomocowych.

Najczęściej pomoc online przyjmuje formę konsultacji, które mają na celu nie tylko podjęcie próby odpowiedzi na pytania nurtujące klienta, ale również nakierowania go na właściwe formy pomocy offline. Często też bywa doskonałym uzupełnieniem terapii online. Jak każde rozwiązanie również i to ma swoje wady i zalety. Do największych trudności w pomocy online należy zaliczyć niepewność co do kompetencji terapeuty i intencji klienta, problemy techniczne, brak możliwości bezpośredniej obserwacji, co stanowi wyłączenie ważnego kanału diagnostycznego.

Z pewnością do wad zaliczymy również nieodpowiednie często do działań psychoterapeutycznych otoczenie (inni ludzie w miejscu rozmowy, włączone urządzenia RTV) Są jednak i zalety takie jak anonimowość (choć może to być również wada), która może sprzyjać otwarciu i szczerości w kontakcie, łatwa dostępność – szczególnie istotna dla osób, które odczuwają dyskomfort w kontakcie realnym z psychoterapeutą, lub zwyczajnie z powodu niepełnosprawności czy innych uwarunkowań nie mogą pojawić się w gabinecie.

Jak wygląda pomoc psychologiczna online?

Wiele osób obawia się pierwszej rozmowy z psychologiem, odczuwają dyskomfort, nie wiedzą, na ile poradzą sobie z własną szczerością. Nie martw się to nie boli. Psycholog jest specjalistą nastawionym na pomaganie, to jego zadaniem jest sprawienie, abyś poczuł się komfortowo w nowej dla siebie sytuacji. Pomoc online przyjmuje zazwyczaj formę rozmowy, w której będziesz mógł opowiedzieć o swoich problemach i niepewnościach.

Psychoterapeuta za pomocą pytań postara się wyjaśnić wszelkie możliwe motywacje i wątpliwości. Może potem podpowiedzieć Ci możliwe rozwiązania problemu. Pamiętaj jednak, że zadaniem terapeuty nie jest rozwiązanie sprawy za ciebie, może jedynie doradzić i poprowadzić Cię we właściwym kierunku – ale od twojej aktywności i chęci uzyskania pomocy zależy skuteczność takich oddziaływań. Psychoterapeuta po waszym spotkaniu online oceni, jakie są możliwości pomocy, być może zaproponuje ci kolejne spotkania, lub zasugeruje pomoc w gabinecie – oczywiście w miarę twoich możliwości.

Podsumowując:

  1. Rozmowa z psychologiem online to dobry pomysł, kiedy z różnych powodów nie możesz skorzystać z tradycyjnego spotkania twarzą w twarz.
  2. Taka forma pomocy nie jest niestety w stanie zastąpić wszystkich form terapii i pomocy, ale może stanowić wstęp do nich lub przełamać bariery, które tkwią w tobie.
  3. Obecnie pomoc psychologiczna online jest narzędziem całkowicie bezpiecznym i sprawdzonym – warto jednak upewnić się, że osoba, z którą rozmawiasz, jest tym za kogo się podaje. Korzystaj ze sprawdzonych ofert w sieci.

Inny artykuł: https://www.networks2010.pl/gadzety-narodowe-w-polsce-i-na-swiecie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *